Responzívny dizajn

Responzívny dizajn alebo ako dosiahnuť prehľadnosť a čitateľnosť webovej stránky na všetkých zariadeniach.

Prečo sme začali uvažovať nad responzívnym dizajnom

S podporou adaptívneho − responzívneho dizajnu sme sa pohrávali už dlhšie. Objekty responzívných stránok ako sú texty, obrázky, menu sa totiž flexibilne prispôsobujú rôznym veľkostiam obrazoviek a stránka je tak prehľadná a ľahko čitateľná najmä na mobiloch a tabletoch, teda zariadeniach s menšou obrazovkou. Navyše počet predaných počítačov každým rokom stagnuje a práve počet mobilných zariadení sa každým rokom zvyšuje a trend iba podčiarkuje túto tendenciu. Preto je dôležité uvažovať aj nad implementáciou responzívneho dizajnu už dnes, najlepšie v procese plánovania novej verzie stránky. V ideálnom prípade by sa malo začať vytvorením dizajnu práve pre zariadenia s menšou obrazovkou a postupne, ako sa obrazovka zväčšuje, nabaľovať objekty a grafiku.

Je niekoľko zásad, ktoré by sa mali dodržiavať pri implementácii

  • Začať už pri plánovaní štruktúry webu, kedy ideálnym zobrazením pre menšie obrazovky je stĺpcové rozloženie stránky.
  • Stanoviť dôležitosť obsahu, t.j. určiť sekciám pravidlá presunu a usporiadanie prvkov pre jednotlivé návrhy.
  • Každý objekt vrátane menu by mal byť na menších zariadeniach dobre čitateľný a prstom kliknuteľný.
  • Po implementovaní je dobre stránku otestovať nielen na viacerých zariadeniach, ale aj v rôznych typoch webových prehliadačov.

Zobrazenie našej stránky na zariadeniach s nižším rozlíšením

Ako môžete vidieť, stránka sa správne zobrazuje a je prehľadná aj na zariadeniach s nižším rozlíšením. V prípade, že by ste chceli vedieť ako sa Vaša stránka zobrazuje na týchto zariadeniach, väčšinou stačí zmenšovať okno prehliadača, čo by malo spôsobiť jej dynamické (prípadne skokové) prispôsobovanie na aktuálny rozmer.
Správne zobrazenie stránky Webproduction.sk na mobiloch a tabletoch
V prípade, že máte záujem o responzívny dizajn, neváhajte a kontaktujte nás pre získanie bližších informácií a cenovej ponuky.

Ak sme Vás zaujali, dajte o nás prosím vedieť. Ďakujeme!

Facebook Twitter Google+ Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email